Jak zbudować dostrzegalnego bloga?

Zauważalny blog to ciężki orzech do zgryzienia. Niestety niezmiernie często chcąc stworzyć niezmiernie ciekawego bloga na poziomie możemy wpaść w jakieś opresje związane ze sposobem jego rozrostu. O ile początki stale wyglądają tak samo ? czyli wykonanie zajmującej treści, modernizacje, promocję przez katalogi stronic, czy pozycjonowanie, lub społeczności ? to środek drogi już jest inny.

Środek rozpoczyna się w czasie, kiedy udało nam się zdobyć pewną grupę czytelników, grupa się zżyła, ale się nie powiększa. Mimo dodawania następnych zawartości i sukcesywnych prób marketingowych oglądalność bloga nie rośnie, a przebicie się nad liderów wydaje się nierealne i żaden, optymalny katalog witryn nie może pomóc. Wówczas dopiero rozpoczynają się faktyczne prace i poczyna się inwestycja olbrzymich nakładów czasu. Podstawą jest drobna modyfikacja profilu bloga. Nowe artykuły powinny mieć odmienną formę, taką, jaka będzie odpowiadała szerszemu gronu. Oczywiście wciąż artykuły tematyczne orientacyjnie z materii: motroryzacja winny zachować swoją jakość i być wizytówką jakościową, lecz blog musi odbyć odmianę. Kiedy to uczyni…

Starczy bardziej natężony nakład finansowy na marketing, a powodzenie będzie pewny. Na pewno nadzwyczaj łatwo się o tym pisze, lecz praktyka potwierdza, że jest to możliwe i pożądane byłoby się starać!

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.